Ми своєї долі ковалі
Дем’янюк, Олександр. Волинський пантеон : Схід – 2014 / Дем’янюк, Олександр, Гулько, Геннадій. – 2-ге вид., виправл., доп. – Луцьк : Айс Принт, 2015. – 132 с. : фот.
Книга присвячена синам Волинської землі, які віддали своє життя, захищаючи незалежність і територіальну цілісність Української держави під час військового конфлікту на Сході України у 2014 році. Розповідь має на меті спонукати до наукових дискурсів істориків, військових аналітиків, публіцистів-документалістів, а також адресована широкому загалу читачів.Добровольчі батальйони : історія подвигу батальйонів, що врятували країну / Гладка, Катерина Павлівна [и др.] ; упоряд. А. В. Шевченко ; худож.-оформ. О. А. Гугалова. – 2-е вид., перероб. та допов. – Харків : Фоліо, 2017. – 324, [1] c. : іл.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів і де його ви-токи? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? На ці пи-тання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Створення добровольчих батальйонів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.Небесна сотня / упоряд. О. Трибушна, І. Соломкo; фотогр. Н. Кравчук. – Харків : Фоліо, 2014. – 206 с. : іл.
Це книга-реквієм, книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почати змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та “воїнами світла”.Герасим’юк, Олена. Розстрільний календар / Герасим’юк, Олена ; дизайнер обкл. М. Тітов. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 432 с.
Календар репресій, арештів та розстрілів української інтелігенції. Тут не лише зафіксовані дати подій, але й подані короткі розповіді про долі людей, які зазнали переслідувань та катувань. Форма викладу наочно показує схему роботи радянської репресивної машини та привертає увагу до сторінок історії, які нам потрібно знати і пам’ятати.Хома, І. Я. Січові стрільці : Створення, військово-політична діяльність та збройна боротьба Січових Стрільців у 1917-1919 рр. / І. Я. Хома. – Київ : Наш час, 2011. – 104 с. : іл. – (Плац д’Арм).
Книгу присвячено військовому формуванню Січових Стрільців, яке було створене і діяло у складі українських армій за Центральної Ради, Гетьманату та Директорії в 1917-1919 pp. У книзі розповідається про участь стрільців у боротьбі проти збройної агресії більшовицької Росії, а також у протистоянні з російською білогвардійською армією генерала А. Денікіна. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України.Кульчицький, Станіслав Владиславович. Володимир Винни-ченко / Кульчицький, Станіслав Владиславович, Солдатенко, Валерій Федорович. – Київ : Альтернативи, 2005. – 374 с. : фотоіл. – (Особистість і доба).
Книга є першою політичною біографією одного із засновників УНР, видатного українського революціонера й великого письменника. Узагальнюючи досягнення вітчизняної науки та істориків діаспори, користуючись архівними документами, матеріалами преси, величезними за обсягом і тривалістю щоденниковими записами й усім творчим здобутком В. Винниченка, автори відтворюють постать і справи свого героя впродовж життя. Велика увага в книзі приділяється періоду Української революції. Розрахована на широке коло читачів.Крути. Січень 1918 року : Документи, матеріали, дослідження, кіносценарії / Упорядн. Я. Гаврилюк. – Київ : ВЦ”Просвіта”, 2008. – 840 с. : іл.
До книги увійшли невідомі та маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою та статті видатних особистостей доби Української революції про знаменитий за своєю трагічністю і героїзмом бій під Крутами.Шаповал, Юрій Іванович. Михайло Грушевський / Шаповал, Юрій Іванович, Верба, Ігор Володимирович. – Київ : Альтернативи, 2005. – 351 с. : фотоіл. – (Особистість і доба).
Михайло Грушевський (1866—1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України. Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію: 1917 року став на чолі нової Української держави — його було обрано головою Центральної Ради (1917—1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої і був М. С. Грушевський.Сергійчук, Володимир Іванович. Симон Петлюра / Сергійчук, Володимир Іванович. – Київ : Україна, 2004. – 446 с. : іл. – (Українські державники)
В книзі розповідається про життя і діяльність громадського і політичного діяча Симона Петлюри, його боротьбу за незалежність України.