28 січня 2021

На Аскольдовій могилі України цвіт

  •      Розцвітали під Крутами маки...
  • Догоряли свічки їхніх доль...
  •       Не злякались... Ішли, як солдати
  •            Під град куль, під пекельний вогонь.


«Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться.
Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.
У бою під Крутами,  понад 300 курсантів військової школи, студентів та гімназистів, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із значно переважаючи, добре озброєним і вишколеним противником і протягом кількох днів стримували на підступах до Києва величезну більшовицьку армію. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка.  Однак це – символ нескореного духу нашої нації. В бібліотеці відбувся історико - патріотичний екскурс "На Аскольдовій могилі України цвіт",  користувачі переглянули фільм" Бій під Крутами,"
 а також ознайомилися з викладкою літератури"Крути- наша слава, наша  історіяНемає коментарів:

Дописати коментар