28 жовтня 2013

 

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників. 


     День визволення України від фашистських загарбників відзначають 28 жовтня.
Цей день було засновано згідно з Указом Президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу.
Під час Другої світової війни 1941-1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Після Сталінградської битви (листопад 1942 року - лютий 1943 року) хід війни докорінно змінився. Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені у грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося під час Курської битви (5 липня - 23 серпня 1943 року). 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців.
   Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої держави.
У цей день традиційно вшановують пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
    В бібліотеці  була проведена   історична година :"Славі не меркнути  - подвигу  жити."  Із вступним словом виступила вчитель   історії Костів  Юлія Василівна,  огляд літератури  провела  Шадура Людмила Петрівна:"Волинь в грізні роки  війни(1941-1945)" Користувачі бібліотеки ознайомилися з  викладкою літератури :" Із книжок про війну, про бої ми читаємо,"  переглянули фільм  " Звільнення України."
  

Немає коментарів:

Дописати коментар