14 жовтня 2013

Козацтво - душа України, її надія і оберіг. 

День українського козацтва відзначається щорічно 14 жовтня в день свята Покрови (згідно Указу Президента України від 7 серпня 1999р.)З давніх-давен Пречисту Богородицю козаки вважали своєю покровителькою. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української культури. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтвозвитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.
День Покрова, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнем про живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків, з загальними трапезами. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
У нашій бібліотеці до цього свята  відбувся дитячий ранок "Козацтво - душа України ,її надія і оберіг". Користувачі бібліотеки мали змогу переглянути  фільм "Історія  козацтва" ,  а також ознайомилися з викладкою літератури:"Козацькому роду нема переводу".


Немає коментарів:

Дописати коментар