10 листопада 2014

Ти наше диво калинове, кохана українська мово!


 «Мова – душа кожної нації, її святощі, її  неоціненний скарб.
 Вдосконалюймо її, бо вона, як і України, в нашому серці,
  і починається вона з кожного із нас», -
     писав великий український мовознавець Іван Огієнко.
9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України в 1997 році, і відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Яка прекрасна українська мова! Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мова… яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами…
Мелодійна, ніжна, солов’їна. Навіть слів не вистачає, щоб описати калинове слово. Тож давайте оберігати, плекати, звеличувати зброю, гострішу за будь-які кулеметні постріли.
Пам'ятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої бє, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України.
Українське слово споконвіку живе в піснях, легендах, у нашій історії й сьогоденні. Виткана і чарівною калиною, і синім барвінком, і вишневим цвітом та запашною рутою-м’ятою.
                                         Але ж у нас прекрасна рідна мова.
                                         Відтінків в неї стільки, скільки барв!
                                        У ній – і сива давнина, й онова.
                                         У ній – далеких предків пісня й сталь…
В бібліотеці була проведена поетична елегія: "Ти наше диво калинове,кохана українська мово " бібліотекар   підготувала  ряд цікавих завдань та загадок, пов’язаних зі слово складанням та переставлення літер. Діти шукали приховані слова в текстах речень за допомогою Інтернету. 


 
 Я сподіваюся, що після сьогоднішнього заходу в душах присутніх , залишилася не одна краплина любові до своєї мови та розуміння того, що мова - це скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Немає коментарів:

Дописати коментар