09 листопада 2016

День української писемності та мови.

9 листопада - День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено  в 1997 році за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.
У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України "Про День української писемності та мови". У ньому сказано, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
9 листопада 2016 року на українському радіо відбувся шістнадцятий радіодиктант національної єдності.
Акція традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.
У цьому році до акції приєдналися і наша  бібліотека.
Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почалася годинна радіопрограма, присвячена акції: йшлося про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучав власне текст.
Українське радіо запросило усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!
До дня української писемності і мови бібліотека провела  мовознавчий урок: "Батьківська мова моя",  була представлена книжкова виставка - рекомендація: " Мова - духовний скарб нації".

Немає коментарів:

Дописати коментар