10 травня 2018

Голуб миру – мир назавжди в твоїй країні!

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко
 З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород до нас приходить Перемога. День Перемоги назавжди залишиться днем нашого тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.  
У рік 73-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна розпочинає 8 та 9 травня нову традицію святкування Дня пам’яті та примирення в європейському дусі. Заходи, які відбулися у  школі в ці дні, покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, повагу усім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, військових злочинів, депортацій та злочинів проти людяності
До  бібліотеки завітали  учні   на урок  пам’яті «Маки пам’яті, добра та любові»,  присвячений  8 та 9 травню – Дню пам’яті та примирення .Бібліотекар  разом із бібліотекарем ЗОШ Шадурою Л.П. розповіли учням, що у Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Діти прослухали інформацію про червоний мак – символ пам’яті полеглих в Україні, який використовується з 2014 року. Бібліотекарі провели паралель між минулим та сьогоденням.  Патріотична поезія, яка лунала упродовж заходу, вражала своєю щирістю й справжністю.  Присутні слухали вірші: Олександра  Гунька «Під музику душі», Марії  Єщенко «Пишіть вірші солдатам», Ніни Виноградської «Маки війни», Василя Симоненка «Салюти миру» та ін.  В  школі  пройшов конкурс малюнків на асфальті “Голуб миру – мир назавжди в твоїй країні!» а також переглянули документальний фільм: " День пам'яті та примирення. Скільки коштувала ця війна?" і ознайомилися з викладкою літератури: "Із книжок про війну, про бої ми читаємо"
Немає коментарів:

Дописати коментар