08 березня 2014

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!


Благословен той день, той час,
коли прослалась килимами,
земля,  яку сходив Тарас
малими босими ногами.
Земля, яку скропив 
дрібними росами - сльозами.
І  знову  березень… І  знову  линуть до нас думи геніального українського поета Тараса  Григоровича Шевченка. Традиційно   бібліотека у цей весняний час звертається до постаті   Великого  Кобзаря, вшановує його пам‘ять, нагадує  громадянам України , особливо  молодому  поколінню,  про місце і роль Тараса Шевченка в українській і світовій літературі.
Свої поетичні рядки Шевченко творив серцем і душею. У його творах ми бачимо “садок вишневий коло хати”, уявляємо, як “реве та стогне Дніпр широкий”, як над ставками зеленіють верби, щебече соловейко. І все це – наша ненька, рідна земля. Шевченко будить в наших душах почуття любові до рідного краю. І наш обов’язок – дбати про те, щоб нові покоління приходили до Тарасового слова, до невичерпної “Шевченкової криниці "                              Навесні, коли тануть сніги
                     І на рясті заграє веселка
                  Повні сил і живої снаги
             Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
З метою вшанування пам’яті сина українського народу було проведено літературну годину: " Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!" присвячену 200-річчю  від дня народження Великого Кобзаря. Учні 1-4 класів: Вакуліч  Таня, Дудар Анастасія, Пачковський Віталій,  Супрун Артем,  Щерба Каріна,  Збирня   Діана декламували вірші Тараса Григоровича.  Користувачі  бібліотеки, ознайомилися з книжковою виставкою:"Світова велич великого сина України,"    з життям і  творчістю   Кобзаря, дізналися про Шевченка - художника, послухали  уривки творів поета.

  


Розпочали  веб - мандрівку з Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».Побували в літературно-меморіальному музеї Т.Г.Шевченка в с.Шевченкове,Моринському меморіалі та музеї історії села Вільшани, а також  подорожували  до Національного музею Тараса Шевченка в Києві.  Побували і в Каневі у Шевченківському національному заповіднику. На моніторі побачили сучасний вигляд Шевченківського меморіалу: Тарасову гору, зали оновленого музею Шевченка, музейну колекцію.
Учасники веб - мандрівки  виявили бажанння  побувати в цих музеях. Адже враження від побаченого залишаться в кожному з
                       
 нас на все життя, зроблять нас духовно багатшими
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар