16 лютого 2014

Афган - наш біль
 Згідно Указу Президента України 2014 рік оголошений Роком  вшанування учасників бойових дій на території інших держав.Все далі в історію відходить дата 15 лютого 1989 року, дата виведення радянських військ з Афганістану. Через пекло війни пройшло 2300 Волинян,  70 з них загинули, троє - зникли безвісти, ще 110 повернулися додому інвалідами      
  Помилки тодішнього радянського керівництва, пов'язані з введенням  військ  в Афганістан, ні в якому разі не применшували честі і гідності радянських воїнів, які героїчно і самовіддано виконували свій військовий обов'язок у далекій країні, будучи впевненими в правильності поставлених завдань.  Літопис Афганської війни містить безліч прикладів героїзму військовослужбовців, які ми називаємо подвигом. Солдати і офіцери билися в Афганістані до останнього патрона, часто - ціною власного життя рятуючи товаришів. Афганська війна висвітила і  проявила найкращі людські риси, пов'язані з вірністю військовій присязі.     Віддаючи шану світлій пам'яті загиблих воїнів ми повинні зробити все, щоб більше жоден військовослужбовець України не перебував зі зброєю в руках за межами нашої держави.
Тому, 14 лютого з нагоди 25-річчя виведення військ з Афганістану було проведено годину мужності «Афган - наш біль» До уваги присутніх була представлена книжкова виставка«Вас обєднала віра у життя». Школярі протягом уроку познайомилися з  виставкою, що висвітлює історію Афганської війни 1979-1989 рр., про історію країни Афганістан, з матеріалами присвяченими перебігу війни (ведення бойових дій та виведення радянських військ), оглянули фото воїнів - афганців.
Окремий розділ виставки було присвячено Волинському письменнику, лауреату Шевченківської премії Василю Слапчуку, який був учасником Афганської війни. Про життєвий і творчий шлях якого розповіла зав. бібліотекою.
Разом  учні ознайомились із творами Василя Слапчука та продекламували його поезію , яка приголомшує сучасників болючою правдою про війну в Афганістані, адже вона не була для нього історією, міфом, а жорстокою реальністю.Учасники  заходу переглянули  фільм:"Афганець" 
Як довго ця війна тривала!
 Ні, не забути нам її.
 І постріл в спину з-за дувал,
 І в горах спекотних боїв
На сірому граніті дати,
 Над трунами слова промов...
 Ми довго будем пам'ятати
 І вам забути не дамо.

В.СлапчукНемає коментарів:

Дописати коментар